Права дитини в новому столітті

Права дитини в новому столітті Презентація до уроку

Назад Вперед

Завантажити презентацію (1,6 МБ)

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати вистави про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Мета: познайомити з основним законом – Конституцією Росії; дати уявлення про права дитини; пояснити дітям, що означає поняття “право”, пояснити, де відображені права; формувати уявлення про права та обов’язки школяра.

Обладнання: мультимедійна презентація; проектор; три листа, на кожному з яких написано якесь право за Конституцією; Конституція Росії; зображення казкових героїв.

Хід заходу

1. Вступна частина.

Учитель. Ми починаємо наше захід, присвячений завтрашнього свята. Завтра – 12 грудня. Я думаю, багато хто знає, яке свято відзначає наша країна? (День Конституції.)

Так, Росія відзначає День Конституції. Ми – жителі Росії та зобов’язані знати символи держави.

– Нагадаємо один одному, які державні символи має наша країна. (Герб, прапор, гімн.)

– А навіщо країні потрібна своя символіка?

Про символах ми вже говорили, зараз пропоную поговорити про інше. Давним-давно тисячі років тому на Землі з’явилися люди, одночасно з ними з’явилися головні питання:

– Що люди можуть робити і чого не можуть?

– Що вони зобов’язані робити і чого не зобов’язані?

– На що вони мають право і на що не мають?

Без чіткої відповіді на ці питання життя перетворювалася на суцільний кошмар і плутанину. Дуже довго зважувалися ці питання, коли їх вирішили, з’явилися закони, які допомагали усунути кошмар і плутанину.

– Що ж це таке – закони?

Закони – це правила, які встановлює держава. Їх повинні виконувати всі громадяни нашої країни.

Закони бувають різні, але головний (основний) закон нашої країни називається Конституцією. Наша Конституція була прийнята 12 грудня 1993. З тих пір цей день є державним святом нашої країни.

2 . Знайомство з Конституцією.

Учитель. Отже, Конституція основний закон, за яким ми з вами живемо.

– Що записано в Конституції?

Виступ учнів:

– У Конституції записано права наших громадян, такі як: право на освіту, охорону здоров’я, відпочинок і праця та інші.

– Крім прав у громадян Росії є і обов’язки, які теж відображені в основному законі, наприклад, зберігати і берегти природу, захищати Батьківщину. Учитель. У кожного з вас є права і обов’язки. Право жити, право на сім’ю, на навчання, відпочинок т. Д.

– А що ж таке – право?

– Право – це правила, за якими живуть люди. Ці правила охороняються державою. Ці правила визначають відносини людей у??суспільстві.

Права дитини треба знати,

Не тільки знати,

Але дотримуватися,

Тоді легко нам буде жити,

Грати, дружити і не тужити.

3. “Подорож” по країні Правознайке.

Учитель. Познайомитися з деякими правами, згадати їх нам допоможе народна мудрість – казки. У них людські пороки виставлені на ганьбу і сміх, засуджені хитруни і брехуни, ледарі і невігласи. У казках добро перемагає зло.

– Отже, ми з вами вирушаємо в подорож по країні Правознайке. Ми вирушимо в дорогу, щоб знайти і дізнатися, які герої казок порушують права інших героїв, знищують і ображають їх.

Запитання учням:

У якій казці і хто порушував право на свободу та вільну працю за винагороду, тримав ляльок в рабстві? (“Пригоди Буратіно”. Карабас Барабас.) У якій казці “хлібобулочний” герой кілька разів піддавався спробам посягання на його життя, погроз бути з’їденим? (“Колобок”.) Хто з казкових жінок користувався правом на вільне переміщення на мітлі? (Баба Яга.)

На дошці 3 листа:

Право на безкоштовну освіту. Право на вільну працю, захист від безробіття. Право на недоторканність житла.

Учитель. Продовжуючи подорож по країні Правознайке, ми зупинимося в гостях у героїв казки “Пригоди Буратіно”. Перед нами три острівця, щоб дізнатися їх назву, треба відповісти на питання:

Коли поліцейські увірвалися в комірчину тата Карло, то яке право вони порушили? (№ 3.) Папа Карло жив дуже бідно, не мав постійної роботи, тому що він не мав якого права? (№ 2.) Буратіно продав свою абетку, не скористався яким правом? (№ 1.)

У нашій Конституції є стаття 43, яка має безпосереднє відношення до вас, школярам: “Кожна людина має право на освіту. “.

– Які ж права є у вас, школярів?

– Право на навчання, право на відпочинок між уроками, право на канікули, право на заняття в гуртках і секціях.

Учитель. Ми з вами сказали, що в Конституції записані не тільки права, але й обов’язки.

– Які ж обов’язки у школяра?

Обов’язки: поважати погляди, свободу інших людей (дорослих і однолітків); культурно поводитися в класі, школі і за їх межами; ходити охайним; виконувати статут школи.

4. Гра “Дозволяється – забороняється”.

Я буду говорити про якесь право, а ви – відповідати: “Дозволяється або забороняється”.

Подивися на цей знак:

У дитинстві тяжка робота

Разом дружно в світі жити,

Учитель. Молодці, хлопці! Ви відмінно впоралися із завданням – назвали всі права, про які я вам казала, а тепер спробуйте намалювати забороняють і дозволяють знаки.

– А чи можна сказати, що людина робить погані (злі) і зрошена (добрі) вчинки?

– Давайте розглянемо картинки і обговоримо зображені на них ситуації.

– Які вчинки можна назвати добрими (милосердними)?

– Як би ви вчинили в даних ситуаціях?

5. Вікторина “Права”.

“Дюймовочка”, “Гаррі Поттер”, “Троє поросят”, “Золотий ключик”, “Мороз Іванович”, “Попелюшка”, “Червона Шапочка”.

У якій казці порушено право на недоторканність життя? У якому творі порушено право на таємницю кореспонденції? У якому творі порушено право на недоторканність житла? У якому творі порушено право людини володіти своїм житлом? У якому творі порушено право на відпочинок і дозвілля? У якому творі порушено право працюючого на справедливу винагороду.

6. Підсумок заняття.

Учитель. Ось і добігає кінця наше заняття. Ми сьогодні з вами дуже добре поспілкувалися: згадали різні права людини, поговорили про добро і зло, про хороших і поганих вчинках.

– Які висновки ви для себе зробили?

– Які винесли уроки із спілкування з товаришами?

Ви живете не одні, а серед людей, тому вчіться приймати правильні рішення в різних життєвих ситуаціях, контролювати свою поведінку у спілкуванні з іншими людьми:

    вмійте вислуховувати співрозмовника, не перебиваючи; вмійте визнавати, що були не праві; допомагайте товаришеві, намагайтеся домовитися з ним; говорите завжди тільки правду; радійте успіху товариша; дав слово – тримай його, дав обіцянку – виконай!

Схоже:

  • знак або малюнок права дитини на відпочинок
  • малюнок на тему право дитини на відпочинок і дозвілля
жовтня 30, 2014 | Category: Діти | Tag: